Simultánní tlumočení z/do angličtiny bude zajištěno po celý den.
Konferenci moderuje: Jan Patera, Partner, Blue Events
Jestliže disponujete rozpočtem nadnárodního korporátu, můžete zasáhnout cílovou skupinu tak masivně, že s ničím dalším už si nemusíte lámat hlavu. Ale čím méně peněz máte, tím více se musíte snažit – v kreativě i mediálním plánování. Ukážeme vám, jak se nám podařilo skokově zvýšit znalost značek jako CityZen, Atmoskop, Bikero nebo Carvago, které neměly „30 mega na telku“ a tak potřebovaly hodně muziky za málo peněz. Proto jsme na to šli jinou cestou. Můžeme jí klidně říkat Česká cesta…
Přátelský a upřímný příspěvek k debatě o tom, jak se nenechat svazovat hranicemi českého trhu a odrazit se směrem k neobyčejným kampaním a kariéře.
Jak funguje lidská pozornost a proč je tak důležitá pro každého marketéra, který se snaží vybudovat značku? Orlando popíše, jak se může naše pozornost zúžit v období rychlého technologického vývoje a jak se toto zúžení pozornosti – a s ním spojené návyky myšlení – projevuje v reklamě a obecně v kultuře dnes. Pomocí údajů o pozornosti, emocích a efektivitě reklam ukáže, jak tento druh „úzce zaměřené“ reklamy své publikum odpuzuje, místo aby ho přitahovala. Budování značky bude hrát v budoucnu ještě větší úlohu a je potřeba se naučit, jak si získat „široce zaměřenou” pozornost publika. Aby mohli budovat značky, musí marketéři rozšířit svoji vlastní pozornost – musí se rozhlédnout okolo sebe.
Náš svět je stále více ovlivňován tím, jak se k němu chováme. Mladí i starší spotřebitelé si proto mnohem více uvědomují, jak a co konzumují. To je výzva i příležitost pro marketéry, protože spotřebitelé se stávají náročnějšími, ale zároveň čelí dalším omezením, jako jsou náklady a také nedostatek skutečných znalostí o udržitelnosti. Kromě toho spotřebitele už řadu let otravuje všudypřítomný greenwashing. Měly by se společnosti zaměřit na komunikaci udržitelnosti a transparentnosti? Co spotřebitelé skutečně chtějí? A mohou si značky skutečně dovolit nechat ujít tento potenciálně výrazný posun v chování spotřebitelů?
Znát českého uživatele jen z pohledu online dat už nestačí. Představíme vám výsledky unikátního výzkumu o tom, jak reálně vypadají internetoví uživatelé v Česku a podle čeho se rozhodují. Zjistíte, jak silnou roli hraje důvěra ve značku a zda jsou firmy i uživatelé připraveni na změny (nejen) v online prostředí. Je v časech globalizace výhodné být českou značkou, nebo spíš naopak?
Jak dosáhnout toho, aby se zákazníci dozvěděli o vyšší kvalitě vašeho produktu a byli ochotni si zaplatit vyšší cenu? Jak toho dosáhnout na trhu, který není spontánní a statusový? O zkušenosti značky Vekra se podělí Jan Tušl, který kromě marketingu odpovídá také za finance a obchod. Lídr na trhu se v posledních letech snaží o budování znalosti značky a jejích pozitivních asociací – tedy jako kvalitního a důvěryhodného partnera. Udržuje si přitom růst na klesajícím trhu. Marketing bere Vekra jako nástroj, jak představit komplexní služby a tomu odpovídající cenu v různých komunikačních kanálech, od televize po nové showroomy.
Jaký je život nepivaře v zemi, která má pivo na úrovni národního bohatství? Jaké to je budovat značku v produktové kategorii, která je častokrát považována právě za alternativu piva? Řeč je o ciderech, které byť nemají v našich krajinách příliš obsáhlou historii, tak mají na našem trhu právoplatné místo – konzumní příležitostí i základní surovinou. Zapadá však koncept malé řemeslné výroby ciderů do procesů velké nápojářské firmy?
Mise marketingového týmu společnosti LASVIT je vybudování značky založené na hodnotách jako je autenticita, zážitek a udržitelný obchodní růst. Klára Poliakov se ve své prezentaci zaměří na to, jak pod jejím vedením LASVIT redefinuje termín „luxus“ a jak se tato společnost plánuje stát první českou značkou s globálním úspěchem v prémiovém segmentu.
Jak se vyvíjí značky a jejich vizuální styly v České republice za posledních 30 let? Mění se postupně prezentace českých firem a institucí správným směrem? Aleš Najbrt představí několik projektů změny vizuální identity v našem prostředí, na kterých v posledních letech pracovalo Studio Najbrt.
Moderní marketing se bez technologií neobejde. Od plakátů jsme se přesunuli ke stories, personalizace je nutností a umělá inteligence je žhavým trendem. V dnešním propojeném světě plném převratných technologií se značky musí pohybovat rychlostí světla. V Česku prvotřídně adaptujeme nové technologie a máme zlaté mozky i ručičky. Není to ale jen o Češích, je to i o Praze jako kosmopolitním místu, kde se snoubí kreativa s technologiemi. Kdy technologie podporují kreativu, a kdy ji naopak potlačují? Proč se dobrá a funkční kreativa bez nových technologií neobejde? A jakou roli v tom hraje Česko?
Pandemie a pokles poptávky, následný boom e-commerce a problémy ve výrobě a naskladnění, válka, inflace a mnoho dalších faktorů dělají dnešní dobu doslova nepředvídatelnou. Marketéry nutí tato rychlá doba vyjít z bubliny, ve které se častokrát nacházíme a vrátit se na zem, pozorovat změny, trend, predikce a přizpůsobit se. A hlavně jednat rychle v otázce jednotkové ekonomiky, sortimentu, velikosti firmy i marketingové strategie. Ve Footshopu zažili jedno z nejtěžších období, které se jim podařilo překonat. Jak to udělali?
Česko je malý trh a dříve trvalo roky, než se k nám dostaly technologické inovace z nejvyspělejších zemí. To už naštěstí neplatí, a i v našich podmínkách dnes dokážeme dělat kampaně na špičkové úrovni. I proto, že z desítek tisíc reklamních ploch na internetu umíme vybrat ty, které skutečně fungují. Jak na to? Rozdíly v jejich kvalitě jsou obrovské a měřit technickou visibilitu nestačí. Klíčem k úspěchu je identifikovat plochy, kterým lidé reálně věnují pozornost.
Češi a pivo k sobě neodmyslitelně patří. Není to ale jen tím, že máme celosvětově největší spotřebu piva na hlavu, ale celou pivní kulturou, kterou jsme kolem piva vytvořili. Přesně to samé si ale o sobě myslí i Belgičané, Němci atd. Jak tedy přinést do světa nejen vynikající chuť českých piv, ale plný zážitek tak, aby celý svět sdílel naši vášeň pro značky Pilsner Urquell a Velkopopovický Kozel? Protože české pivo je prostě nejlepší!
Možná se během konference necháte rozptýlit e-maily nebo networkingem a uniknou vám některé z klíčových myšlenek. Nevadí, na úplný závěr to můžete napravit. Marek Hrkal přijal výzvu od organizátorů a nabídne vám prezentaci o prezentacích. V posledním příspěvku se pokusí shrnout nejdůležitější myšlenky, které během konference zazní. V reálném čase se svými kolegy připraví prezentaci a ukáže, jak se v jeho agentuře odprezentuj umějí i v časovém presu vypořádat se záplavou informací, vybrat z nich to podstatné a poskládat vše do smysluplného celku. A aby to nebylo jen opakování, přidá Marek několik tipů, díky kterým zazáříte ve svých vlastních prezentacích.